Jdi na obsah Jdi na menu
 


Richard SAMKO, redaktor
--------------------
Jednání sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost o politickém ovlivňování policejních kauz se změnilo v předvolební boj ČSSD a ODS. Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice řekl, že policie pracuje pod politickým tlakem a nemůže kvůli tomu účinně pracovat na kauzách biolihu a vraždy podnikatele Mrázka. ODS ho v tom podpořila. Sociální demokraté naopak mluví o předvolebním útoku.

redaktor
--------------------
Ještě v době, kdy branně-bezpečnostní výbor jednal, svolal tiskovou konferenci premiér Jiří Paroubek. Kubiceho tvrzení označil za nepodložená.

Jiří PAROUBEK, premiér /ČSSD/
--------------------
Nejsou nic jiného, než dlouho připravované spiknutí tohoto vysoce postaveného policejního důstojníka a některých představitelů ODS s cílem velmi zásadně zdiskreditovat mojí osobu.

redaktor
--------------------
Z tajné zprávy Jana Kubiceho unikly informace, které hovoří o tom, že podle jedné z vyšetřovacích verzí stojí za vraždou podnikatele Františka Mrázka údajně rodina organizátora Matějských poutí a člena ČSSD Václava Kočky. Média přitom spekulovala o jeho blízkých vazbách na Jiřího Paroubka.

František BUBLAN, ministr vnitra /nestraník/ /Události, komentáře, 29. 5. 2006/
--------------------
To je skutečně taková snůška neověřených informací, z nichž možná něco je pravdivého a stojí zato, aby se to prověřilo, ale můj dojem je takový, že většina z těch informací skutečně ještě vyžaduje další četná šetření a ověřování.

Ivan LANGER, poslanec ODS, stínový ministr vnitra
--------------------
Z materiálů vyplývají poznatky o propojení organizovaného zločinu, nájemných vražd, korupce, vysoce postavených policistů, vysokých státních úředníků a některých představitelů České strany sociálně demokratické.

redaktor
--------------------
Zatímco souboj tvrzení proti tvrzení skončil mezi ODS a ČSSD nerozhodně, ze závěrečného usnesení sněmovního výboru měli radost spíš sociální demokraté. S pomocí komunistů prosadili zprávu, která materiál Jana Kubiceho odmítla. Důvěrné dokumenty neobsahují důkazy o ovlivňování vyšetřování. V materiálu je ale řada vážných pochybení, která se ještě musí prošetřit, stojí v prohlášení.