Jdi na obsah Jdi na menu
 


Topolánek věří, že se stane zázrak

24. 7. 2006

Patová situace na českém politickém kolbišti i stále pevnější přátelství s lidoveckým předsedou Kalouskem přiměly předsedu občanských demokratů Mirka Topolánka k hlubším úvahám o uspořádání a podstatě světa.

"Je to všechno složitější, než jsme s Markem Dalíkem uvažovali," nechal se slyšet někdejší zapřísáhlý ateista Topolánek. "Právě v těchto dnech je potřeba zklidnit uspěchaný proud života a vrátit se k prapůvodním kořenům bytí," udivil novináře při interview v nově otevřené kapli, na jejíž vybudování přispěla řada předních osobností společenského života, mimo jiné příbramský fotbalový boss Jaroslav Starka nebo podnikatelé Šárka a Stanislav Grossovi.

"Je to bohulibej projekt, určitě si zaslouží naši podporu," prohlásil Gross, který již dříve šokoval veřejnost oznámením, že přečetl výtah z Bible, jak si předsevzal, a to za pouhých pět minut a ještě k tomu na záchodě. Kvůli sponzorskému daru pro Topolánkovu svatyni, jehož výši neupřesnil, si prý vzal úvěr.

Topolánek prozradil, že první pokusy o intimnější sblížení s Bohem podnikl v době, kdy mu zbankrotovala firma. "Potom jsem to trochu redukoval, ale teď do toho jdu opět naplno. Chci na této půdě něco vytvořit, něco hodnotného. Myslím si, že v situaci, která nastala - tedy sto na sto - je každá rada drahá. Teď jde o to, kdo si více nakloní Boha, jestli já, nebo pan Paroubek," uvedl.

Předseda ČSSD Paroubek kontroval vyjádřením, že se osobně považuje za "vyšší bytost", a nemá tudíž ničeho podobného zapotřebí. Jak poznamenal, sociální demokraté se na Boha v dohledné době obracet nebudou. "Zatím vyčkáváme, nakolik bude úspěšný pan Topolánek," dodal šéf ČSSD.

Prezidentův mluvčí Petr Hájek míní, že Topolánek se zřejmě dopustil významové zkratky či záměny slov. "Osobně to vidím tak, že pan Topolánek zaměnil slovo Bůh za slovo Klaus," dodal Hájek s tím, že jde o obecně rozšířený jev. "To charisma pana prezidenta je obrovské, není na tom nic divného. Zejména v letních měsících, kdy rtuť teploměru překlene třicítku, je to velmi časté."   

Obrazek

                Předseda ODS pózuje novinářům ve vlastnoručně vyrobené kapli.

Obrazek

"Je to hotový šílenec, bylo by krajně nezodpovědné svěřit další osud naší země do jeho rukou. Ale jinak je to takové úsměvné," říká novinářům o šéfovi ODS Paroubek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your kubice.estranky.cz

(LatonyanaF, 26. 3. 2018 21:06)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.