Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studna české politky

14. 7. 2006

Obrazek

Ten večer byl u Brůnů opět strýc Hurych, strašně se starým Brůnou, šéfem místní buňky ČSSD,  pohádal o peníze, které Hurych dříve dostal od sponzorů. Brůna mu je nechtěl dát, považoval to za věno své ženy, Hurychovy sestry. Jiří Paroubek se do diskuse nezapojoval. Občas si nechal něco pošeptat od své mluvčí Orgoníkové a dál bez hnutí seděl v křesle, jež mu paní Brůnová přistavila co nejblíže ke krbu.Večer pak Hurych odešel. 

Paroubek, který byl  u Brůnů na revizním pobytu, si v kuchyni zaznamenával svoje postřehy. Hostitelka byla z hádky natolik vyčerpaná, že mu dala večeři a šla spát. Brůna posedával s Paroubkem v kuchyni, hovořili o sociálním státu a o tom, že šéf ODS Mirek Topolánek "si nevidí do huby". Pak se ale Brůna odmlčel, byl uzavřený do sebe, navíc se na stoličce divně kýval ze strany na stranu. Po jeho odchodu Paroubek zaslechl z podkroví ženský křik. Spolu s bodyguardy přiběhl do pokoje, kde zakopl o mtrvé tělo paní Brůnové; nad ním stál manžel se sekerou v ruce a opět se divně kýval. Paroubek mu nástroj vytrhl z ruky a zahodil ho do kouta. "Tak a dost! Buď toho necháš, nebo dám vaši buňku rozpustit," zahrozil.

Depesivní Brůna  premiérovi vysvětlil, že svou ženu musel odstranit, neboť se příliš namočila do korupční aféry svého bratra, a to tím, že je jeho příbuznou. "Tak jsme se s ní museli rozloučit. Nesmí po nás zůstat nic živého," mumlal nesouvisle.

"Já myslím, že ti rozumím," pohladil Brůnu po pleši Paroubek. "Teď jsi jdi ale odpočinout, voda ve studni je příjemně studená, nechceš se trochu vykoupat?" pošeptal starci do polohluchého ucha. A šibalsky mrkl na bodyguardy, kteří přes Brůnu ihned přehodili prostěradlo a odvlekli ho na zahradu. "A taky to tady podpalte," řekl Paroubek závěrem, když nasedal do limuzíny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář