Jdi na obsah Jdi na menu
 


Místo pro Vaše postřehy a vzkazy. Ostře, "natvrdo" a bez cenzury.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Policie není tajná služba

(František, 8. 7. 2006 19:12)

a nemůže žít z informací, které slyší na ulici nebo v hospodách. Trestní řád naprosto jasně stanoví, co lze a co nelze použít jako důkaz v trestním řízení a jak mají orgány činné v trestním řízení postupovat při jejich hodnocení. Úřední záznam typu jedna paní povídala takovým důkazem není a nikdy snad nebude. Říkám snad, protože v poslední době i někteří státní zástupci-specialisté přijali tyto pracovní postupy za své a považují za normální, že na podkladě snůšky drbů se zahajuje trestní stíhání proti konkrétním lidem a dokonce se rozhoduje i o vazbách.
Celá policie ví, jak po nástupu mladého ministra vnitra někteří policejní důstojníci začali chodit se spisy za politiky a pracovali na jejich objednávku. I změna organizace policie a vznik dalších \84elitních útvarů\93 byl motivován politickou potřebou. Chyby policie při vyšetřování rádoby závažných kauz některých podnikatelů pramenily nepochybně ze snahy některých nových velitelů zavděčit se svému chlebodárci. Do policie byl zaveden systém politizace její činnosti, který byl nahlas popírán a potichu podporován.

Systém policejní práce

(František, 8. 7. 2006 19:11)

začíná být nemocný. Jako zkušeného policistu mne velice zarmoutilo vystoupení kolegy plk. Kubiceho týden před volbami před branně bezpečnostním výborem Sněmovny.
Policie musí být apolitická a vysoký policejní důstojník nesmí porušovat pravidla řízení a velení v ozbrojeném sboru a nesmí ani zasahovat do politiky.
Na internetu jsem si pečlivě prostudoval onu tzv. zásadní zprávu o prorůstání zločinu do státní správy a uvědomil jsem si, kam až jsme na cestě budování rádoby elitních policejních útvarů došli.
Jan Kubice svůj krok zdůvodňuje obavami o bezpečí svých lidí. Byli to však zrovna policisté z jeho a dalších speciálních útvarů, kdo zavedl do české kriminalistiky postupy, které nikdy a nikde nepřinesly dobré výsledky.

To Karolína

(john, 8. 7. 2006 19:03)

Najdeš ho na http://www.ods.cz/forum, ale momentáleně je mimo provoz, tak bych doporučil raději http://www.socdem.cz/diskuze

Nevíte, kde bych našla fórum ODS?

(karolína, 8. 7. 2006 10:10) 

Portrét