Jdi na obsah Jdi na menu
 


Místo pro Vaše postřehy a vzkazy. Ostře, "natvrdo" a bez cenzury.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jen silná

(František, 8. 7. 2006 19:13)

a sebevědomá inspekce nepodléhající tlakům jako jsou ty nynější může být úspěšná. Představy, že podezření na trestnou činnost policistů mohou vyšetřovat civilisté neznající systém práce a věčný boj mezi policisty a galerkou, jsou mylné a ohrožují nejen inspekci, ale i stovky poctivých policistů, kteří jsou každodenně obviňováni pachateli trestných činů z nezákonností.
Jedinou pojistkou, které zatím lze věřit a na ni spoléhat je nezávislý soud. Musím se sklonit před soudci, kteří systému zatím nepodlehli. Snad jim to vydrží, i když politiky prosazovaný institut korunního svědka bude v případě přijetí další ranou do vazu nemocného systému.
Oldřich Tomášek
-------------------------------
Žádná nezávislá soudní moc nikdy neexistovala, neexistuje a nebude existovat. Stranické příkazy vystřídali lidé mající prsty ne na spouštích, ale na tučných kontech. Telefonické rozhovory s okresními tajemnky vystřídaly na zakázku připravené aféry, vydírání a korupce. Ideologie ve státě byla vystřídána jinou státní ideologií a hra pro občany na nezávislost soudní moci může pokračovat.Sami novináři

(František, 8. 7. 2006 19:13)

netuše hloubku problému pomohli a dodnes pomáhají šíření nemoci. Nelze se jim divit, často se přesvědčují o mafiánských praktikách vysokých státních úředníků a chtějí věřit, že existují policejní specialisté, kteří zajistí spravedlnost.
Na policejní útvary scelos tátní působností se dobří policisté nehrnou. Je léta známo, že stovky policistů na těchto útvarech si práci vybírají, nejsou hodnoceni za úspěšnou detektivní práci korunovanou pravomocným odsouzením vrahů, loupežníků či defraudantů. V poslední době tam nastupují mladí nezkušení policisté, jež nikdy neměli v rukou podezřelého, kterého usvědčili na základě svých kriminalistických dovedností. O to víc času mají na své snad zpravodajské hry, psaní záznamů a vyžadování odposlechů na kohokoliv a kdykoliv. Nelze tak hodnotit všechny, existují výjimky, kdy skutečně dobří kriminalisté svého pachatele zadrží a usvědčí.
Klasický kriminalista dostane souhlas státního zástupce a soudce s odposlechem při objasňování závažného trestného činu jen skutečně výjimečně a v souladu s literou zákona. Je jasné, že v systému musí být chyba, když v televizi slyšíme odposlechy lidí, kteří žádný trestný čin nespáchali. Desítky let je v našem trestním řádu ustanovení o presumpci neviny. Stalo se normální, že ve sdělovacích prostředcích policisté nebo státní zástupci plným jménem označí podezřelého a je jim jedno, že po mnoha měsících trestního řízení jej soud třeba zprostí viny. Je jim jedno, že v té době tento člověk neunese svou skandalizaci, přijde o zaměstnání a rozpadne se mu rodina; to vše se obětuje za chvíli slávy na obrazovce.
Systém je nemocný a začíná požírat své tvůrce. Dnes stačí zneuznaný policista a jeden nebo dva kriminálníci a do mašinérie trestního řízení se dostávají i policisté, obvinění za činy, které nespáchali. Stalo se módou kritizovat Inspekci ministra vnitra, zpochybňovat lidi, kteří tam pracují a tvrdit, že se musí zrušit. Je to špatná cesta, vyvolaná některými problémovými policisty a jejich politickými známostmi.

Policie není tajná služba

(František, 8. 7. 2006 19:12)

a nemůže žít z informací, které slyší na ulici nebo v hospodách. Trestní řád naprosto jasně stanoví, co lze a co nelze použít jako důkaz v trestním řízení a jak mají orgány činné v trestním řízení postupovat při jejich hodnocení. Úřední záznam typu jedna paní povídala takovým důkazem není a nikdy snad nebude. Říkám snad, protože v poslední době i někteří státní zástupci-specialisté přijali tyto pracovní postupy za své a považují za normální, že na podkladě snůšky drbů se zahajuje trestní stíhání proti konkrétním lidem a dokonce se rozhoduje i o vazbách.
Celá policie ví, jak po nástupu mladého ministra vnitra někteří policejní důstojníci začali chodit se spisy za politiky a pracovali na jejich objednávku. I změna organizace policie a vznik dalších \84elitních útvarů\93 byl motivován politickou potřebou. Chyby policie při vyšetřování rádoby závažných kauz některých podnikatelů pramenily nepochybně ze snahy některých nových velitelů zavděčit se svému chlebodárci. Do policie byl zaveden systém politizace její činnosti, který byl nahlas popírán a potichu podporován.

Systém policejní práce

(František, 8. 7. 2006 19:11)

začíná být nemocný. Jako zkušeného policistu mne velice zarmoutilo vystoupení kolegy plk. Kubiceho týden před volbami před branně bezpečnostním výborem Sněmovny.
Policie musí být apolitická a vysoký policejní důstojník nesmí porušovat pravidla řízení a velení v ozbrojeném sboru a nesmí ani zasahovat do politiky.
Na internetu jsem si pečlivě prostudoval onu tzv. zásadní zprávu o prorůstání zločinu do státní správy a uvědomil jsem si, kam až jsme na cestě budování rádoby elitních policejních útvarů došli.
Jan Kubice svůj krok zdůvodňuje obavami o bezpečí svých lidí. Byli to však zrovna policisté z jeho a dalších speciálních útvarů, kdo zavedl do české kriminalistiky postupy, které nikdy a nikde nepřinesly dobré výsledky.

To Karolína

(john, 8. 7. 2006 19:03)

Najdeš ho na http://www.ods.cz/forum, ale momentáleně je mimo provoz, tak bych doporučil raději http://www.socdem.cz/diskuze

Nevíte, kde bych našla fórum ODS?

(karolína, 8. 7. 2006 10:10)